İplerinizdeki Kötü Kokulardan Nasıl Kurtulursunuz?

20:31

Merhaba!
İlginç bir başlıkla sizlerleyim.

Geçtiğimiz günlerde annemle evdeki ipler hakkında konuşuyorduk. Stok halde olduklarını, nasıl koruyacağımı konuşurken "Hadi, bir bakalım neler varmış?" diye karar verdik. Bir bir iplere baktık. Fakat kapalı bir torbada olduğu için pek çok ipin üzerine sinmiş değişik bir koku vardı. Bunun hoş olmadığını düşündüm. Ayrıca satın aldığımız bazı dükkanlarda tüm yasaklara rağmen sigara da içildiğinden sigara kokusu bile sinen iplerim vardı.  Neler yapsak iyi olur diye fikirler ürettik.
Yıkanabilir gibi olanlar tabiki makinede bir çamaşır torbası içerisinde yıkanıp kurutulabilir fakat bu uzun vadede pek kullanışlı değildi.
Öncelikle balkon veya bahçeniz varsa güneş ve temiz hava harikalar yaratacaktır. Basit havalandırma tekniği işte :)
 Peki esanslara ya da bitkisel yağlara ne dersiniz? Sevdiğiniz bir kokuyu bir pamuğa birkaç damla damlatıp kutunuza ya da torbanıza koyabilirsiniz.
Peki sakız? Evet yanlış duymadınız sakız. Şu kağıt paketlere sarılı sakızlar var ya onlardan :) Çiğnemeden kağıdıyla birlikte aynı şekilde torbanıza ya da kutunuza koyabilirsiniz.
Annemin özel tavsiyesi ise güvelerden de korunmak için ve güzel koku için sabun. Sabunun kıyafet dolabındaki yarattığı etki tartışılmaz bu yüzden iyi bir alternatif olduğunu söyleyebilirim.
Belki kötü kokuları yok eden spreylerden de kullanabilirsiniz ancak pek fazla bilinmedik maddeler karıştırmak istemediğimden bu son tavsiyeyi yazıp yazmamak arasında kaldım.
Umarım yöntemlerimiz sizlere de yardımcı olur.
Alternatiflerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.
İyi örgüler!

Bunları da beğenebilirsiniz...

0 güzel fikir

Belki sen de düşüncelerini yazarsın.

Takipçilerim